Szokatlan és meglepő új miniszoborral jelentkezett Kolodko Mihály
A legújabb állatszobor egy évfordulóra készült, és a művész kivételesen színesre is festette a művét.
A legújabb állatszobor egy évfordulóra készült, és a művész kivételesen színesre is festette a művét.
Az állat veszte is az lett, hogy a hatóságok úgy ítélték meg, túl közel kerültek hozzá az emberek.
Százalékokban alig kimutatható azoknak a köztéri szobroknak az aránya, amelyek olyan nőket ábrázolnak, akiknek neve és ruhája is van. HVG-ténytár.
Esténként már járókelők tucatjai fotózzák Szőke Gábor Miklós legújabb, több százmillió forintért rendelt, reflektorfényben csillogó szobrát. Talán nem akarják elhinni, hogy amit látnak, az tényleg a valóság. A magyar valóság.
A váci Attila- és a szegedi Teleki Pál-szobrot is fontosnak tartották úgy felavatni, hogy közben elhelyezték a politikai erőtérben.
Károlyt, aki a kert után kapta a nevét, egy húsvét után dobták be gondos kezek a Károlyi-kertbe, mint az elmúlt ünnep érdektelen díszletét. Meglehetősen esős volt az akkori tavasz, úgyhogy a befogadó vezetőség előbb léckalyibát eszkábáltatott neki, majd kapott nyúlházat és elkerített nyúlkifutót a szépen karbantartott és használható „zöld villamos” mellett. Reggelente, mikor még zárva volt a kert, óvatosan, nagy, lusta huppanásokkal vette szemügyre Károlyi grófoktól örökölt tágabb rezidenciáját.
Bernar Venet francia képzőművész hatalmas szobrait állították fel a Március 15. téren. A "Rendezetlen ívek" Bécsből érkezett, és októberig marad az Erzsébet híd mellett.
Az országalma a múlt. A dicsőséges jelent és a fényes jövőt a nagy, jobbikos fakereszttel ellátott (muszáj pár engedményt tenni :), masszív országnarancs fogja jelképezni, amelyet Gábriel a másik kezével szorít.
Hátha az ő cselekedetükről is kimondja egy magyar bíróság, hogy az erkölcsileg pozitív tartalmú és hasznos volt.
Abszurd jogi helyzet állt elő Kispesten az önkormányzat döntése nyomán: a Kemal Atatürkről elnevezni kívánt térrel kapcsolatban immár két érvényes határozat is létezik: az egyik szerint maradna az Atatürk név, a másik arról szólna, hívják Pendiknek a teret.
Kínos helyzetbe kerülhet a kispesti önkormányzat a Kemal Atatürk tér és emlékmű miatt, amit a héten avatnak fel. Bár a szobor már elkészült és az avatóünnepségre meghívták az isztambuli testvérkerület képviselőit, az átnevezést eredetileg javasló fideszes képviselő állítólag felülvizsgálná a korábbi döntést.
Nemcsak a politikusok, hanem szobrászok és ismeretlen tettesek sem kímélték a József Attilát mintázó – az évfordulókon látványosan szaporodó – alkotásokat, derül ki a HVG műgyűjtéséből.
Az ideológiai és politikai csatározások kereszttüzébe került József Attila-emlékművet 1980 decemberének legvégén avatták fel a Parlament déli oldalánál, Andrássy Gyula lovasszobrának akkor már 35 éve hűlt helyén.
A hét éve újra Arad egyik közterén álló Szabadság-szobor három bronzelemét, a diadémot, továbbá egy kardot és egy tőrt...
Joszip Broz Tito, az egykori Jugoszlávia elnöke számos második világháborús emlékművet építtetett 1960 és 1970 között...
Kövér László eltávolítaná a Parlament mellől Károlyi szobrát, amelyet a trianoni emléknapon a Jobbik fekete lepellel borított be. Megindul a köztéri szobrok eltávolításának újabb hulláma?